TdF – Candyman.sk https://www.candyman.sk Najlepšie Recepty, Zdravie, Excel funkcie, Pomoc v exceli Fri, 19 Oct 2018 10:12:04 +0000 sk-SK hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.9.10 Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021 https://www.candyman.sk/sagan-bora-hansgrohe/ https://www.candyman.sk/sagan-bora-hansgrohe/#respond Fri, 19 Oct 2018 10:08:10 +0000 http://www.candyman.sk/?p=5230 Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan

The post Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021 appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 19/10/18

[Tento článok Vám zaberie 2 minúty čítania a 3 nové informácie]

Nemecký tím Bora-Hansgrohe si už teraz zabezpečuje, že aktuálny svetový šampión bude jeho súčasťou aj naďalej. Najúspešnejší slovenský cyklista, Peter Sagan, predĺžil kontrakt so svojím aktuálnym klubom s tým, že ich spolupráca bude trvať minimálne dva ďalšie roky navyše, teda aspoň do konca roka 2021.

O kontrakte budú informovali v piatok


O predĺžení kontraktu oficiálne informovali aj samotní aktéri – Peter Sagan a tímový manažér Ralph Denk. Stalo sa tak na piatkovej tlačovej konferencii slovenského jazdca na UCI Road World Championship. Tá predchádzala nedeľným majstrovstvám sveta v Innsbrucku, kde mali Petrovi priaznivci možnosť podávať stávky na cyklistiku. Saganov aktuálny kontrakt končí po sezóne 2019, ale Denk už teraz podstúpil kroky k tomu, aby sa vyhol akýmkoľvek špekuláciám o Saganovom prestupe a aby zabezpečil, že si nášho pretekára udržia v tíme aj naďalej. Aj hlavní sponzori, výrobca nadčasových digestorov Bora a producent spŕch a kohútikov Hansgrohe, plánujú Denkov tím podržať minimálne do roku 2021.

Obe spoločnosti totiž zaznamenali signifikantný vzrast záujmu verejnosti o ich produkty a o ich značky, a to len na základe ich angažovaniu sa v profesionálnej cyklistike.

Peter Sagan - Bora Hansgrohe

Peter Sagan na časovke v tíme Bora Hansgrohe

Najlepšie platený cyklista


Vo všeobecnosti je Sagan považovaný za najlepšie plateného jazdca v pelotóne. Podľa dostupných informácií si totiž na účet pripíše niečo medzi štyrmi až šiestimi miliónmi eur za sezónu. Po tom, ako získal tri svetové tituly po sebe, šesť zelených dresov v bodovacej súťaži na Tour de France a víťazstvo na Paris-Roubaix, by však jeho zárobok mohol ešte vzrásť. Denk sa vyjadril, že tím aj sponzori si Petra chcú nechať najmä kvôli tomu, že jeho osobnosť zasahuje oveľa ďalej ako len do sveta cyklistiky. Podľa jeho slov ani pre nich ani pre Sagana nie sú peniaze tým najdôležitejším aspektom, ktorý sa bude pri eventuálnej novej zmluve preberať.

Aj do tímu pribudnú nové tváre


Sagan vstúpil do tímu Bora-Hansgrohe na začiatku sezóny 2017 po tom, ako jazdil pre Liquigas, Cannondale a Tinkoff. Zvolil si však pripojenie sa do nemeckého tímu a uprednostnil ho pred väčšími a stabilnejšími tímami. V roku 2018 sa klub posilnil o Taliana Daniela Ossa, ktorý sa stal kľúčovým elementom v Saganovej partii. Po Petrovom boku súťažia tiež Marcus Burghardt, Maciej Bodnar a Saganov brat Juraj. Bora-Hansgrohe už tiež oznámila príchod Saganovho blízkeho priateľa a jazdca v Classics, Oscara Gattoa; talentovaného mladého nemeckého jazdca Maximiliana Schachmanna z Quick-Step Floors a Jempyho Druckera z tímu BMC.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Peter Sagan od Ray Rogers je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

The post Sagan zostane v Bora-Hansgrohe do roku 2021 appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/sagan-bora-hansgrohe/feed/ 0
Bodovanie a dresy na Tour de France https://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/ https://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/#respond Tue, 26 Jun 2018 13:02:47 +0000 http://www.candyman.sk/?p=2178 Pri sledovaní TdF nejednému z nás napadne otázka, ako sa hodnotia individuálne súťaže cyklistov a za čo presne dostávajú jazdci body a následne žlté, zelené, bodkované či biele dresy pre ...

The post Bodovanie a dresy na Tour de France appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 27/06/18

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 8 nových informácií]

 Pri sledovaní TdF nejednému z nás napadne otázka, ako sa presne hodnotia individuálne súťaže cyklistov a za čo presne dostávajú jazdci body a následne žlté, zelené, bodkované či biele dresy. Poďme si to teda zosumarizovať.

Už v roku 2015 došlo k radikálnej zmene bodovania na Tour de France. Asi o najväčšiu zmenu ide v prípade časových bonusov, ktoré sa opäť vracajú do klasifikácie pretekov. To znamená, že na úvodných etapách 2 až 8 získavajú prvý traja jazdci 10, 6 a 4 sekundy k dobru – ide o tzv. časové bonifikácie.

Na “časovkách” sa zmenili pravidlá taktiež a to tak, že už nebudú vôbec bodované.

Bodovanie šprintérskych úsekov si tiež prešlo zmenou. Etapové víťazstvo bude odmenené 50-timi bodmi namiesto predošlých 45, druhé miesto bude odmenené 30-timi bodmi namiesto predošlých 35 a tretie miesto 20-timi bodmi namiesto pôvodných 30. Takto chceli organizátori dať na vyššiu úroveň celkové víťazstvo v etape nad špurtérskymi prémiami.

Dresy na TdF

Hoci Tour de France je kolektívny šport, na svoje si opäť prídu aj jednotlivci. TdF v sebe zahŕňa aj 4 hlavné individuálne súťaže, ktoré sú počas pretekov odmeňované špecifickými dresmi a na konci pretekov aj finančnou odmenou. Tá sa samozrejme líši v závislosti od typu bodovanej súťaže.

Žltý dres (francúzsky Maillot jaune)

Ide o najväčšie individuálne víťazstvo. Jednoducho povedané, jazdec s najmenších celkovým časom všetkých 21 etáp sa stáva lídrom pretekov. Je farebne označený výrazným žltým dresom. Tento jazdec sa môže meniť po každej etape.

Chlieb sa začne lámať približne v polovici celých pretekov, kedy prichádzajú na radu extrémne náročné vrchárske etapy. Celkový víťaz TdF musí byť univerzálnym jazdcom, ktorý musí zvládať rovinaté úseky, zjazdy, časovky a hlavne vrchárske etapy.

Celkový víťaz nepotrebuje vyhrať žiadnu z etáp, len byť na popredných pozíciách každej jednej etapy. Na zvládnutie tohto cieľa však potrebuje mať okolo seba silný tím. Netreba však zabúdať ani na zmenu bodovania na TdF, kedy prvý traja pretekári získavajú časový bonus 10, 6 a 4 sekundy.

Žltý dres

Chris Froome pri obhajobe žltého dresu

História víťazstiev žltého dresu

Za posledných 5 rokov sa víťaz žltého trikotu obmieňal len 3 krát. Posledným víťazom predošlého ročníka bol Chris Froome z tímu Sky, ktorý obhájil víťazstvo z roku 2016 a 2015, 3 roky predtým Vincenzo Nibali, v roku 2013 sa to podarilo opäť Chrisovi Froomovi a v roku 2012 sa stal celkovým víťazom Bradley Wiggins. Doteraz bolo pridelených 2 059 žltých dresov 278 rôznym cyklistom.

Zelený dres (francúzsky Maillot vert)

Bodovacia klasifikácia ocenená zeleným dresom. Tu sú cyklisti oceňovaný za popredné miesta v cieli každej etapy alebo na špurtérskej či inej prémii jednotlivých etáp. Nie každá etapa má však špurtérske úseky, takzvané prémie. Cyklista s najväčším počtom získaných bodov sa stáva víťazom zeleného trikotu. V pretekoch je viditeľný vďaka výraznému zelenému dresu.

Za posledné roky to bol práve náš slovenský cyklista Peter Sagan, ktorý neohrozene kraľoval v tejto disciplíne. Títo jazdci sa predovšetkým sústredia na rovinaté etapy, v ktorých sa nachádzajú šprintérske prémie a na víťazstvá v etapách.

Zelený dres

Peter Sagan pri obhajobe zeleného dresu

História víťazstiev zeleného dresu

Zelený dres od roku 2012 až do roku 2016 drží pevne vo svojich rukách práve náš najúspešnejší cyklista, Peter Sagan. Vlani mu to nebolo umožnené kvôli diskutabilnej diskvalifikácií po kontakte s Markom Cavendishom. Najvýraznejší úspech zaznamenal naposledy, keď nazbieral viac bodov ako druhý Kittel a tretí Matthews dohromady. Pred ním, v roku 2011 sa to podarilo jeho najväčšiemu konkurentovi, Markovi Cavendishovi. Zatiaľ najviac celkových víťazstiev v tejto kategórii dosiahol Erik Zabel. Podarilo sa mu získať až úctyhodných 6 víťazstiev. Peter Sagan sa tak už tento rok môže dotiahnúť na výkony úspešného Erica Zabela z rokov 1996 – 2001.

Doterajšie víťazstva Petra Sagana v boji o zelený dres

2016

1. SAGAN (Tinkoff) – 470

2. KITTEL (Etixx-Quick Step) – 228

3. MATTHEWS (ORICA-BikeExchange) – 199

2015

1. SAGAN (Tinkoff-Saxo) – 432

2. GREIPEL (Lotto Soudal) – 366

3. DEGENKOLB (Giant-Alpecin) – 298

2014

1. SAGAN (Cannondale) – 431

2. KRISTOFF (Kaťuša) – 282

3. COQUARD (Europcar) – 271

2013

1.SAGAN (Cannondale) – 409

2.CAVENDISH (OPQS) – 312

3.GREIPEL (Lotto Belisol) – 267

2012

1. SAGAN (Liquigas-Cannondale) – 421

2. GREIPEL (Lotto Belisol) – 280

3. GOSS (Orica GreenEDGE) – 268

Bodkovaný dres (francúzsky Maillot à pois rouges)

Ide o extrémne náročnú bodovaciu súťaž. Cyklisti sú oceňovaní za najrýchlejšie prejdenú vrchársku prémiu. Organizátori kategorizujú jednotlivé stúpania etáp a prideľujú im 4 stupne podľa obtiažností. Ide o prvú, druhú, tretiu a štvrtú tzv. hors catégorie.

Body za stúpanie kategórie 1-4 sú udelené prvým trom cyklistom, body za stúpanie kategórie hors prvým desiatim jazdcom, Čím vyššie stúpanie, tým viac získaných bodov pre prvého cyklistu na vrchárskej prémii. Potom cyklista s najväčším počtom prémiových bodov je ocenený bodkovaných dresom (Polka dot jersey). Víťaz sa môže meniť po každej etape, ak sa v danej etape nachádza vrchárska prémia.

Bodkovaný dres

História víťazstiev bodkovaného dresu

Doposiaľ najúspešnejším cyklistom je Richard Virenque, ktorému sa podarilo získať bodkovaný dres celkovo 7 krát. Víťazi za posledných 6 rokov:

  • 2012 Thomas Voeckler
  • 2013 Nairo Quintana
  • 2014 Rafał Majka
  • 2015 Christopher Froome
  • 2016 Rafał Majka
  • 2017 Warren Barguil

Ocenenie Souvenir Henri Desgrange

Čo sa týka vrchárskych etáp a prémii, na Tour de France existujú ešte dve špeciálne ocenenia. Prvou je Souvenir Henri Desgrange, ktorou je ocenený jazdec, ktorý ako prvý zdolá najvyšší vrchol Tour v kopcoch Col du Galibier.

Col du Galibier

Monument Henriho Desgranga, prvého riaditeľa Tour de France. Nachádza sa na konci stúpania na Col du Galibier

Souvenir Jacques Goddet

Druhým ocenením je ocenenie Souvenir Jacques Goddet, pomenované po niekdajšom riaditeľovi pretekov a slávnemu športovému redaktorovi, Jacques Goddetovi. Toto ocenenie získava jazdec, ktorý ako prvý prejde memoriál Col du Tourmalet. Zaujímavosťou je, že ešte nikomu sa nepodarilo získať toto ocenenie dvakrát.

Tieto ocenenia neudeľujú žiadne body do bodovania súťaže Tour, ale víťazi sú hneď po skončení pretekov finančne odmenený sumou 5 000 Eur.

Biely dres (francúzsky Maillot blanc)

Ide o ocenenie pre najrýchlejšieho cyklistu narodeného po 1. Januári 1992. V podstate ide o najlepšieho cyklistu medzi najmladšími (do 25 rokov). Na trati je oblečený do výrazného čistého bieleho dresu (white Jersey).

Minulý rok sa podarilo vyhrať biely trikot jazdcovi Simonovi, rok predtým vyhral Adam Yates, potom Nairo  QUINTANA z Kolumbie, a pred 4 rokmi sa uspieť podarilo domácemu mladíkovi, Thibautovi Pinotovi.

Biely dres

Tímové ocenenie

V prvom rade ide na Tour de France o víťazstvo celého tímu. V tohtoročnej le tour sa predstaví 22 tímov, kde medzi najväčších ašpirantov na víťazstvo patrí určite tím Sky. Náš Peter Sagan sa nachádza v tíme Bora – Hansgrohe.

Tímová klasifikácia je vypočítaná na základe celkových časov troch najlepších jazdcov tímu každej etapy. Potom víťazný tím je ten s najmenším celkovým časom. Jazdci tímu, ktorí priebežne vedú túto súťaž sú farebne odlíšený žltými číslami na drese a žltými prilbami.

Ocenenie pre najbojovnejšieho jazdca

Na konci každej etapy sa oceňuje ešte aj cyklista, ktorý bol najbojovnejší a bolo ho najviac vidieť. Toto ocenenie sa udeľuje po každej etape okrem časoviek a poslednej etapy. Ocenenie pre najbojovnejšieho cyklistu udeľuje zvolená porota. Tento cyklista následne na druhý deň je zvýraznený červenými číslami na chrbte namiesto obyčajného čierneho čísla na bielom pozadí.

Cyklista, ktorý získava najviac hlasov po každej z etáp sa stáva celkovým, najbojovnejším cyklistom Tour de France.

 

Location

Le tour de France
Bagnères-de-Luchon
05200 Bagnères-de-Luchon
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Lourdes
05200 Lourdes
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Houilles
05200 Houilles
France

Date and Time

Start Date:

 

The post Bodovanie a dresy na Tour de France appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/bodovanie-a-dresy-na-tour-de-france/feed/ 0
Tour de France dresy a čísla dresov https://www.candyman.sk/tour-de-france-dresy/ https://www.candyman.sk/tour-de-france-dresy/#respond Wed, 13 Jul 2016 19:03:18 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3056 Spoznať Petra Sagana v pelotóne počas Tour de France je o čosi jednoduchšie ako po iné roky. Okrem toho, že opäť je držiteľom zeleného dresu, má aj jedno špecifické označenie dresu. Majster sveta z ...

The post Tour de France dresy a čísla dresov appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 12/06/18

[Tento článok Vám zaberie 3 minúty čítania a 6 nových informácií]

 Hľadáte stále Petra Sagana v pelotóne a nikdy neviete, aký má dres alebo aspoň číslo dresu? Pozrite si zoznam cyklistov a ich čísla dresov.

Saganova šťastná 32?


Spoznať Petra Sagana počas Tour de France je o čosi jednoduchšie ako po iné roky. Okrem toho, že opäť je držiteľom zeleného dresu, má aj jedno špecifické označenie dresu. Keďže je okrem iného aj majstrom sveta v cyklistike, nosí aj pruhovaný dres na celom trupe počas celého roka.

Číslo dresu Petra Sagana je však 32 a my veríme, že hoci čísla šťastie nenosia, jeho 32-ka bude opäť minimálne zelená.
Medzi ďalšími známymi cyklistami, ktorých bez víťazného žltého, zeleného, bieleho či bodkovaného nevieme rozoznať, patrí Christopher Froome s číslom dresu 1, jeho najväčší súper Nairo Quintana s číslom dresu 11, tímový kolega Petra Sagana Roman Kreutziger s číslom dresu 36 a ďalší adepti na umiestnenie v prvej desiatke klasifikácie – Alejandro Valverde s číslom 12, Richie Porte 91 a Vincenzo Nibali s cyklistickým dresom 22.

Kompletný zoznam dresov na Tour de France si pozrite tu:

Cyklista Číslo dresu Tím
FROOME Christopher 1 TEAM SKY
YATES Adam 209 ORICA-BIKEEXCHANGE
MARTIN Daniel 184 ETIXX-QUICK STEP
QUINTANA Nairo 11 MOVISTAR TEAM
RODRIGUEZ OLIVER Joaquin 141 TEAM KATUSHA
MOLLEMA Bauke 61 TREK – SEGAFREDO
BARDET Romain 41 AG2R LA MONDIALE
HENAO Sergio Luis 2 TEAM SKY
MEINTJES Louis 157 LAMPRE – MERIDA
VALVERDE Alejandro 12 MOVISTAR TEAM
VAN GARDEREN Tejay 99 BMC RACING TEAM
KREUZIGER Roman 36 TINKOFF
ARU Fabio 21 ASTANA PRO TEAM
PORTE Richie 91 BMC RACING TEAM
BARGUIL WARREN 111 TEAM GIANT-ALPECIN
THOMAS Geraint 9 TEAM SKY
ROLLAND Pierre 81 CANNONDALE DRAPAC TEAM
REICHENBACH Sébastien 126 FDJ
KELDERMAN Wilco 51 TEAM LOTTO NL – JUMBO
CARUSO Damiano 94 BMC RACING TEAM
VAN DEN BROECK Jurgen 147 TEAM KATUSHA
NIEVE Mikel 5 TEAM SKY
BUCHMANN Emanuel 131 BORA-ARGON 18
SCHLECK Frank 65 TREK – SEGAFREDO
FRANK Mathias 71 IAM CYCLING
KANGERT Tanel 25 ASTANA PRO TEAM
PINOT Thibaut 121 FDJ
SEPULVEDA Eduardo 211 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
VUILLERMOZ Alexis 49 AG2R LA MONDIALE
POZZOVIVO Domenico 48 AG2R LA MONDIALE
ZUBELDIA Haimar 69 TREK – SEGAFREDO
MAJKA Rafal 37 TINKOFF
BENNETT George 52 TEAM LOTTO NL – JUMBO
IMPEY Daryl 205 ORICA-BIKEEXCHANGE
LANDA Mikel 4 TEAM SKY
NIBALI Vincenzo 22 ASTANA PRO TEAM
NAVARRO Daniel 191 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
MORABITO Steve 124 FDJ
CLEMENT Stef 72 IAM CYCLING
PANTANO Jarlinson 79 IAM CYCLING
FARIA DA COSTA Rui Alberto 151 LAMPRE – MERIDA
TEN DAM Laurens 118 TEAM GIANT-ALPECIN
MORENO FERNANDEZ Daniel 18 MOVISTAR TEAM
VAN AVERMAET Greg 98 BMC RACING TEAM
ZAKARIN Ilnur 149 TEAM KATUSHA
DUMOULIN Tom 114 TEAM GIANT-ALPECIN
ALAPHILIPPE Julian 182 ETIXX-QUICK STEP
PREIDLER Georg 116 TEAM GIANT-ALPECIN
STETINA Peter 66 TREK – SEGAFREDO
JEANDESBOZ Fabrice 175 DIRECT ENERGIE
POELS Wouter 6 TEAM SKY
PAUWELS Serge 107 TEAM DIMENSION DATA
HUZARSKI Bartosz 136 BORA-ARGON 18
KISERLOVSKI Robert 35 TINKOFF
MOINARD Amaël 96 BMC RACING TEAM
BAKELANTS Jan 42 AG2R LA MONDIALE
SANCHEZ GIL Luis-Leon 28 ASTANA PRO TEAM
ROSA Diego 27 ASTANA PRO TEAM
FUGLSANG Jakob 23 ASTANA PRO TEAM
DE GENDT Thomas 163 LOTTO SOUDAL
JEANNESSON Arnold 195 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
CHAVANEL Sylvain 172 DIRECT ENERGIE
KONRAD Patrick 137 BORA-ARGON 18
PLAZA MOLINA Ruben 208 ORICA-BIKEEXCHANGE
MARTIN Tony 185 ETIXX-QUICK STEP
MATE MARDONES Luis Angel 198 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
GESCHKE Simon 115 TEAM GIANT-ALPECIN
LOSADA Alberto 145 TEAM KATUSHA
GRIVKO Andriy 24 ASTANA PRO TEAM
CRADDOCK Lawson 83 CANNONDALE DRAPAC TEAM
ANACONA GOMEZ Winner Andrew 13 MOVISTAR TEAM
GASTAUER Ben 45 AG2R LA MONDIALE
SICARD Romain 177 DIRECT ENERGIE
IZAGUIRRE Gorka 16 MOVISTAR TEAM
SORENSEN Chris Anker 218 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
POLANC Jan 159 LAMPRE – MERIDA
CHEREL Mikael 43 AG2R LA MONDIALE
IZAGUIRRE Ion 17 MOVISTAR TEAM
GALLOPIN Tony 165 LOTTO SOUDAL
TIRALONGO Paolo 29 ASTANA PRO TEAM
HERRADA Jesús 15 MOVISTAR TEAM
SLAGTER Tom Jelte 88 CANNONDALE DRAPAC TEAM
VICHOT Arthur 129 FDJ
SAGAN Peter 32 TINKOFF
FEILLU Brice 214 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
ROY Jérémy 128 FDJ
GAUTIER Cyril 46 AG2R LA MONDIALE
ROUX Anthony 127 FDJ
ELMIGER Martin 74 IAM CYCLING
GRMAY Tsgabu Gebremaryam 156 LAMPRE – MERIDA
COPPEL Jérôme 73 IAM CYCLING
NAESEN Oliver 78 IAM CYCLING
DURASEK Kristijan 155 LAMPRE – MERIDA
VOECKLER Thomas 179 DIRECT ENERGIE
EDET Nicolas 194 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
VALGREN ANDERSEN Michael 39 TINKOFF
GERRANS Simon 201 ORICA-BIKEEXCHANGE
LUTSENKO Alexey 26 ASTANA PRO TEAM
BURGHARDT Marcus 93 BMC RACING TEAM
DURBRIDGE Luke 203 ORICA-BIKEEXCHANGE
BARTA Jan 133 BORA-ARGON 18
PIBERNIK Luka 158 LAMPRE – MERIDA
HOWES Alex 84 CANNONDALE DRAPAC TEAM
BERHANE Natnael 102 TEAM DIMENSION DATA
SCHÄR Michael 97 BMC RACING TEAM
BOASSON HAGEN Edvald 103 TEAM DIMENSION DATA
PERICHON Pierre-Luc 217 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
MATTHEWS Michael 207 ORICA-BIKEEXCHANGE
VOSS Paul 139 BORA-ARGON 18
COQUARD Bryan 171 DIRECT ENERGIE
DELAPLACE Anthony 213 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
DUMOULIN Samuel 44 AG2R LA MONDIALE
VACHON Florian 219 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
MARTENS Paul 55 TEAM LOTTO NL – JUMBO
VAN BAARLE Dylan 89 CANNONDALE DRAPAC TEAM
OLIVEIRA Nelson 19 MOVISTAR TEAM
HANSEN Adam 166 LOTTO SOUDAL
BRESCHEL Matti 82 CANNONDALE DRAPAC TEAM
DUCHESNE Antoine 173 DIRECT ENERGIE
CURVERS Roy 112 TEAM GIANT-ALPECIN
JANSE VAN RENSBURG Reinardt 106 TEAM DIMENSION DATA
HOLLENSTEIN Reto 76 IAM CYCLING
ARASHIRO Yukiya 152 LAMPRE – MERIDA
HAYMAN Mathew 204 ORICA-BIKEEXCHANGE
IRIZAR Markel 63 TREK – SEGAFREDO
TEKLEHAIMANOT Daniel 109 TEAM DIMENSION DATA
TULIK ANGÉLO 178 DIRECT ENERGIE
STUYVEN Jasper 67 TREK – SEGAFREDO
CUMMINGS Stephen 104 TEAM DIMENSION DATA
CANCELLARA Fabian 62 TREK – SEGAFREDO
ROELANDTS Jurgen 168 LOTTO SOUDAL
VICIOSO Angel 148 TEAM KATUSHA
RAST Gregory 64 TREK – SEGAFREDO
BONNET William 122 FDJ
NAVARDAUSKAS Ramunas 87 CANNONDALE DRAPAC TEAM
ALBASINI Michael 202 ORICA-BIKEEXCHANGE
KIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY
FONSECA Armindo 215 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
ENGER Sondre Holst 75 IAM CYCLING
COUSIN Jérome 193 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
VAKOC Petr 188 ETIXX-QUICK STEP
THEUNS Edward 68 TREK – SEGAFREDO
DENNIS Rohan 95 BMC RACING TEAM
JUUL-JENSEN Christopher 206 ORICA-BIKEEXCHANGE
RICHEZE Ariel Maximiliano 186 ETIXX-QUICK STEP
LINDEMAN Bert Jan 54 TEAM LOTTO NL – JUMBO
TOSATTO Matteo 38 TINKOFF
BENEDETTI Cesare 134 BORA-ARGON 18
VANMARCKE Sep 57 TEAM LOTTO NL – JUMBO
KITTEL Marcel 181 ETIXX-QUICK STEP
LAPORTE Christophe 196 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
ROOSEN Timo 56 TEAM LOTTO NL – JUMBO
WYNANTS Maarten 59 TEAM LOTTO NL – JUMBO
DEGENKOLB John 113 TEAM GIANT-ALPECIN
CAVENDISH Mark 101 TEAM DIMENSION DATA
SABATINI Fabio 187 ETIXX-QUICK STEP
SCHILLINGER Andreas 138 BORA-ARGON 18
KRISTOFF Alexander 144 TEAM KATUSHA
DEBUSSCHERE Jens 164 LOTTO SOUDAL
KOREN Kristijan 85 CANNONDALE DRAPAC TEAM
HENDERSON Gregory 167 LOTTO SOUDAL
GENE Yohann 174 DIRECT ENERGIE
BONO Matteo 153 LAMPRE – MERIDA
BREEN Vegard 212 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
SOUPE GEOFFREY 199 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
SINKELDAM Ramon 117 TEAM GIANT-ALPECIN
STANNARD Ian 8 TEAM SKY
KEISSE Iljo 183 ETIXX-QUICK STEP
GREIPEL André 161 LOTTO SOUDAL
ROWE Luke 7 TEAM SKY
GUARNIERI Jacopo 142 TEAM KATUSHA
PETIT Adrien 176 DIRECT ENERGIE
GROENEWEGEN Dylan 53 TEAM LOTTO NL – JUMBO
CIMOLAI Davide 154 LAMPRE – MERIDA
BOOKWALTER Brent 92 BMC RACING TEAM
BOZIC Borut 192 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
GATTO Oscar 34 TINKOFF
BODNAR Maciej 33 TINKOFF
ERVITI Imanol 14 MOVISTAR TEAM
TIMMER Albert 119 TEAM GIANT-ALPECIN
LEMOINE Cyril 197 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS
WAGNER Robert 58 TEAM LOTTO NL – JUMBO
VERMOTE Julien 189 ETIXX-QUICK STEP
MC LAY DANIEL 216 FORTUNEO – VITAL CONCEPT
GOUGEARD Alexis 47 AG2R LA MONDIALE
SIEBERG Marcel 169 LOTTO SOUDAL
HALLER Marco 143 TEAM KATUSHA
EISEL Bernhard 105 TEAM DIMENSION DATA
HOWARD Leigh 77 IAM CYCLING
ARCHBOLD Shane 132 BORA-ARGON 18
BAK Lars Ytting 162 LOTTO SOUDAL
BENNETT Sam 135 BORA-ARGON 18

Zelený dres


Jazdec s najväčším počtom bodov klasifikácie. Body sa získavajú za špurtérske úseky na etape a za niektoré celkové víťazstvá v etape. Špecialistom na toto ocenenie je náš Peter Sagan, ktorému sa darí získavať zelený trikot už posledné 4 roky. A tento rok zdá sa nebude pre neho výnimkou. Najviac zelených dresov v histórii na Tour de France sa podarilo získať cyklistovi Eric Zabel v počte kusov 6. Už na tej ďaľšej TdF sa mu môže Peter Sagan vyrovnať.

Žltý dres


Žltý dres má na sebe líder celkového poradia. Časy jednotlivých etáp sa sčítavajú, cyklista s najmenším celkovým časom sa na konci každej etapy oblieka do žltého trikotu a jazdí v ňom aj ďalšiu etapu.

Bodkovaný dres


Najlepší „vrchár“ je držiteľom bodkovaného trikotu. V horských etapách sú umiestnené prémie na vrchoch najväčších stúpaní. Kto získa najviac bodov, získava aj bodkovaný dres na konci každej etapy. Body sa sčítavajú po každej etape.

Biely dres


Ocenenie pre najlepšie umiestneného jazdca do 25 rokov.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

The post Tour de France dresy a čísla dresov appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/tour-de-france-dresy/feed/ 0
Tour de France 2016 online: Alberto Contador odstúpil https://www.candyman.sk/tour-de-france-2016-alberto-contador-odstupil/ https://www.candyman.sk/tour-de-france-2016-alberto-contador-odstupil/#respond Sun, 10 Jul 2016 15:42:42 +0000 http://www.candyman.sk/?p=3040 Španielsky cyklista a jeden z hlavným ašpirantov na žltý dres TdF 2016 Alberto Contador skončil v nedeľňajšej 9. tej etape cyklistických pretekov. Skúsený cyklista a víťaz siedmych Grand Tour

The post Tour de France 2016 online: Alberto Contador odstúpil appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 18/06/18

[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 4 nové informácie]

 Španielsky cyklista a jeden z hlavným ašpirantov na žltý dres TdF 2016 Alberto Contador skončil v nedeľňajšej 9. tej etape cyklistických pretekov. Skúsený cyklista a víťaz siedmych Grand Tour ráno priznal, že mal horúčku, no aj napriek tomu sa rozhodol zapojiť do deviatej etapy Tour de France, ktorá mala preveriť cyklistov v náročných pyrenejských kopcoch z Vielha Val d’Aran do Arcalisu v Andorre.

Po rozhovoroch so športovými riaditeľmi si Contador zosadol z bicykla a nastúpil do auta svojho tímu viac než 100 kilometrov pred cieľom etapy dlhej 184,5 km.

Tohtoročná Tour de France 2016 sa dá pre Alberta Contadora označiť za veľmi smolnú, pretože už v prvých dvoch etapách bol súčasťou pádu, čo malo v ďalších etapách vplyv na jeho výkon, kedy sa len veľmi ťažko držal pelotónu.

Majiteľ Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov však má v poli cyklistov ešte jednu nádej na žltý dres resp. umiestnenie v prvej desiatke a tou je český cyklista Roman Kreutziger, ktorý sa pred náročnou 9. tou etapou nachádzal na výbornom 12-tom mieste so stratou 34 sekúnd na prvého Christophera Froome z tímu Sky.

Oleg Tinkov však vôbec nemusí mať hlavu v smútku. V boji o zelený trikot pre najlepšieho šprintéra sa stále dobre drží náš Peter Sagan (aktuálne 3. miesto), v boji o bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára si takisto dobre počína Rafal Majka (aktuálne 1. miesto).

Čo si myslíte vy? Bol správny ťah hrať všetko na Alberta Contadora alebo “prenechať žezlo” Romanovi Kreutzigerovi?

Odstúpenie Alberta Contadora v deviatej etape Tou de France 2016:


Pád Alberta Contadora v prvej etape TdF 2016:


A aby toho nebolo málo, tak opätovný pád Alberta Contadora v druhej etape Tour de France 2016


Mimoriadne talentovaný španielsky cyklista


Alberto Contador celým menom Alberto Contador Velasco sa narodil 6. december 1982 v Madride, (Španielsko). Mimoriadne talentovaný cyklista zažil asi najkrajší rok v roku 2008, kedy sa mu podarilo vyhrať 3 Grand Tour – Giro d´Italia a Vuelta a España. V roku 2007 a 2009 dokázal vyhrať cyklistické preteky Tour de France.

Víťazstvá na pretekoch Vuelta a España zopakoval aj v rokoch 2012 a 2014. Víťazstvo na Giro d´Italia opätovne v roku 2015. Stal sa tak piatym cyklistom, ktorý vyhral všetky tri najťažšie cyklistické preteky sveta.

 

Location

Le tour de France
Saint-Gervais-les-Bains
74170 Saint-Gervais-les-Bains
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France


France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Champs-Élysées
75008 Paris
France

Date and Time

Start Date:

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Performance Enhanced od Emilio Labrador je licencovaný pod CC BY 2.0 /pridaná vrstva na originál

The post Tour de France 2016 online: Alberto Contador odstúpil appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/tour-de-france-2016-alberto-contador-odstupil/feed/ 0
Tour de France 2016, ako zvládnu cyklisti 3 519 km? https://www.candyman.sk/tour-de-france/ https://www.candyman.sk/tour-de-france/#respond Sun, 29 May 2016 20:18:03 +0000 http://www.candyman.sk/?p=2720 Organizátori Tour de France v Paríži predviedli svetu trasu najslávnejších cyklistických pretekov pre rok 2016 spolu s programom etáp TdF 2016. Patriť bude najmä vrchárom ..

The post Tour de France 2016, ako zvládnu cyklisti 3 519 km? appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 18/06/18

[Tento článok Vám zaberie 5 minút čítania a 14 nových informácií]

 V poradí, už 103. edícia najslávnejších cyklistických pretekov Tour de France 2016 odštartuje 2. júla 2016 a vyvrcholí 24. júla 2016. Organizátori Tour de France v Paríži predviedli svetu trasu najslávnejších cyklistických pretekov pre rok 2016 spolu s programom etáp TdF 2016. Patriť bude najmä vrchárom, ktorí sa po trojročnej odmlke budú môcť opäť “zabaviť” pri stúpaní na legendárny Mont Ventoux. Účastníci absolvujú spolu 3 519 km.

Najskôr prejdú Pyreneje, potom Alpy a okrem Francúzska navštívia aj Španielsko, Andoru a Švajčiarsko. Šprintérom by mal patriť najskôr pokojnejší začiatok, takže Peter Sagan a jeho konkurenti v boji o zelené tričko by si to mali rozdať v úvodných štyroch dojazdoch.  Celkovo čaká na pelotón 10 približne rovinatých či zvlnených etáp, 9 horských etáp a dve časovky.

9 rovinatých etáp

1 kopcovitá etapa

9 horských etáp so štyrmi vrchárskymi prémiami (Andorre Arcalis, Mont Ventoux, Finhaut-Emosson et Saint-Gervais Mont Blanc)

2 časovky

2 dni voľna

Program Tour de France 2016 opäť aj v TV


Aj tento ročník si budete môcť vychutnať v priamych prenosoch TdF na RTVS, každý deň v poobedňajších hodinách, etapu po etape od 14:30 hodine.

Ďalšou alternatívou sú priame prenosy na kanály Eurosport, o hodinu skôr ako na RTVS.

Príručka Tour de France


V balíku 198 jazdcov, existuje mnoho typov jazdcov s rôznymi úmyslami na TdF. Na štarte sa predstavia cyklisti s typologicky rôznym spôsobom jazdy. Niekomu napríklad vyhovuje rovina, iných priťahujú hory či šprinty. Aj tímy, ktoré sa predstavia na tohtoročnom Tour de France sú zložené z viacerých typov jazdcov. Príkladom je aj náš Peter Sagan v tíme Tinkoff Saxo, ktorý sa najlepšie cíti v špurtérskych etapách a dojazdoch.

Na základe temperamentu, vlastností a poslania každého jazdca vznikli aj rôzne druhy dresov. Predstavíme vám bodovanie Tour de France 2016 a rozlišovacie dresy, o ktoré sa budú cyklisti v priebehu 3 týždňov usilovať.

Etapové víťazstvo

Všetkých 21 etáp musí poznať svojho víťaza. Je to ocenenie pre najrýchlešieho cyklistu dňa.

Žltý dres

Žltý dres má na sebe líder celkového poradia. Časy jednotlivých etáp sa sčítavajú, cyklista s najmenším celkovým časom sa na konci každej etapy oblieka do žltého trikotu a jazdí v ňom aj ďalšiu etapu. Žltý dres je sponzorovaný spoločnosťou LCL už od roku 1987.

Zelený dres

Jazdec s najväčším počtom bodov klasifikácie. Body sa získavajú za špurtérske úseky na etape a za niektoré celkové víťazstvá v etape. Špecialistom na toto ocenenie je náš Peter Sagan, ktorému sa darí získavať zelený trikot už posledné 4 roky. Sponzorom zeleného trikotu je spoločnosť Škoda od roku 2015.

Bodkovaný dres

Najlepší „vrchár“ je držiteľom bodkovaného trikotu. V horských etapách sú umiestnené prémie na vrchoch najväčších stúpaní. Kto získa najviac bodov, získava aj bodkovaný dres na konci každej etapy. Body sa sčítavajú po každej etape. Sponzorom bodkovaného dresu je spoločnosť Carrefour.

Biely dres

Ocenenie pre najlepšie umiestneného jazdca do 25 rokov. Sponzorom bieleho dresu je spoločnosť Krys od roku 2015.

Cena za najagresívnejšieho jazdca

Na konci každej etapy porota určí jedného jazdca za toho najusilovnejšieho resp. najagresívnejšieho. Sponzorom ocenenia najagresívnejšieho jazdca je od roku 2014 spoločnosť Antargaz.

Tímová klasifikácia  

Tímová klasifikácia TdF sa počíta z časov troch najlepších cyklistov každého tímu po každej etape, okrem tímovej časovky. Toto ocenenie je sponzorované spoločnosťou  RAGT Semences.

Prilby sú povinnosťou

Súčasťou pravidiel je, že každý jazdec je povinný mať po celý čas pretekov prilbu.

Pády 3 km pred cieľom

Od roku 2005 platí nové pravidlo, že ak sa jazdec ocitne vo veľkom páde v úseku 3 km pred cieľom, je mu pripísaný rovnaký čas, aký by dosiahol so skupinou jazdcou, do ktorej pred pádom patril. Toto pravidlo však neplatí na časovkách a na dojazdoch v horských etapách.

Etapy na Tour de France 2016


Etapa               1

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             sobota, 2.júl

Štart / Cieľ     Mont-Saint-Michel / Utah Beach Sainte-Marie-du-Mont

Vzdialenosť  188 km

Popis etapy   Mont-Saint-Michel! Asi nikto si nevedel predstaviť krajší štart TdF 2016. Celá úvodná etapa je rovinatá. Na konci sa jazdci zoznámia s historickým bodom trasy – pláž Utah, kde sa odohralo 6. júna 1944 veľké vylodenie. Posledné slovo na rovinatom úseku budú mať šprintéri a na svoje si už v prvej etape príde aj náš Peter Sagan.

Etapa               2

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             nedeľa, 3.júl

Štart / Cieľ     Saint-Lô / Cherbourg-en-Cotentin

Vzdialenosť  182 km

Popis etapy   Rovinatá etapa s náročnejším zakončením na Côte de La Glacerie. 3-km stúpanie s prevýšením 14%.

Etapa               3

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             pondelok, 4.júl

Štart / Cieľ     Granville / Angers

Vzdialenosť  222 km

Popis etapy   Rovinatá a dlhá, 222 km meriaca etapa. Zvíťaziť na tejto etape po cyklistoch ako Freddy Maertens, Jan Raas a Tom Boonen si zaslúži veľké uznanie.

Etapa               4

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             utorok, 5.júl

Štart / Cieľ     Saumur / Limoges

Vzdialenosť  232 km

Popis etapy   Najdlhšia etapa Tour de France 2016 meriaca 232 kilometrov. Nádherná rovinatá etapa idúca cez územie Haute-Vienne vyburcuje opäť špurtérov k najlepším výkonom. Táto trasa je ako stvorená pre Petra Sagana, pretože vrcholí miernym stúpaním.

Etapa               5

Typ etapy       Horská

Dátum             streda, 6.júl

Štart / Cieľ     Limoges / Le Lioran

Vzdialenosť  216 km

Popis etapy   Prvá horská etapa. Cyklistov čaká stúpanie na niekoľko kopcov – Saint-Léonard-de-Noblat, Pas de Peyrol a Col du Perthus. Záver bude technický, pretože finiš je v zjazde z kopca, čo opäť môže hrať do karát Petrovi Saganovi.

Etapa               6

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             štvrtok, 7.júl

Štart / Cieľ     Arpajon-sur-Cère / Montauban

Vzdialenosť  187 km

Popis etapy   V šiestej etape čakajú jazdcov “bolestné” stúpania na Cantal a Aveyron. Tu sa očakáva veľké množsvto únikov z pelotónu. Záver však bude patriť opäť šprintérom.

Etapa               7

Typ etapy       Horská

Dátum             piatok, 8.júl

Štart / Cieľ     L’Isle-Jourdain / Lac de Payolle

Vzdialenosť  162 km

Popis etapy   Siedmou etapou sa vstupuje na Pyreneje. Cyklistov čaká stúpanie na Col d’Aspin. Zjazd z kopca dáva opäť príležitosť vyniknúť technickým cyklistom.

Etapa               8

Typ etapy       Horská

Dátum             sobota, 9.júl

Štart / Cieľ     Pau / Bagnères-de-Luchon

Vzdialenosť  183 km

Popis etapy   Pyrenejská klasika! Po stúpaní na Col du Tourmalet budú jazdci prvýkát stúpať aj na Hourquette. Etapa, v ktorej sa môže stať čokoľvek a kedykoľvek.

Etapa               9

Typ etapy       Horská

Dátum             nedeľa, 10.júl

Štart / Cieľ     Vielha Val d’Aran / Andorre Arcalis

Vzdialenosť  184 km

Popis etapy   Veľmi náročná etapa, kde je 5 stúpaní rozdelených medzi Španielskom a Andorou. Posledných 50 kilometrov sa musia jazdci vyrovnať s posledným stúpaním na Col de la Comella.

Etapa              

Typ etapy       Voľný deň

Dátum             pondelok, 11.júl

Štart / Cieľ     Andorre / Andorre

Etapa               10

Typ etapy       Kopcovitá

Dátum             utorok, 12.júl

Štart / Cieľ     Escaldes-Engordany / Revel

Vzdialenosť  198 km

Popis etapy   Etapa vhodná na úniky skupiniek. V tejto etape jazdci opúšťajú územie Andory, aby hneď nato zakúsili náročné stúpanie na Port d’Envalira.

Etapa               11

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             streda, 13.júl

Štart / Cieľ     Carcassonne / Montpellier

Vzdialenosť  164 km

Popis etapy   Po dlhšom čase opäť šanca pre Petra Sagana. 11. etapa prináša rovinatý povrch a šprintéri si prídu určite opäť na svoje.

Etapa               12

Typ etapy       Horská

Dátum             štvrtok, 14.júl

Štart / Cieľ     Montpellier / Mont Ventoux

Vzdialenosť  185 km

Popis etapy   Francúzsky národný deň je veľkým sviatkom, či už bude na čele poradia francúzsky cyklista alebo nie. Dobré umiestnenie cyklistu v žltom trikote je predzvesťou pre udržanie si celkového prvenstva. Najťažšie stúpanie celej tour na legendárny Mont Ventoux!

Etapa               13

Typ etapy       Časovka

Dátum             piatok, 15.júl

Štart / Cieľ     Bourg-Saint-Andéol / La Caverne du Pont-d’Arc

Vzdialenosť  37 km

Popis etapy   Prvá časovka TdF 2016. Diváci budú svedkami okrem perfektných výkonov jazdcov aj krásnej panorámi Francúzska.

Etapa               14

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             sobota, 16.júl

Štart / Cieľ     Montélimar / Villars-les-Dombes Parc des Oiseaux

Vzdialenosť  208 km

Popis etapy   Špurtérska etapa hneď po časovke môže priniesť veľké prekvapenia. Očakáva sa veľké množstvo únikov, hlavne v poslednej fáze etapy.

Etapa               15

Typ etapy       Horská

Dátum             nedeľa, 17.júl

Štart / Cieľ     Bourg-en-Bresse / Culoz

Vzdialenosť  159 km

Popis etapy   Stúpanie na Grand Colombier je skúškou odvahy pre mnohých cyklistov. Ešte pred záverom etapy v Culoz čaká jazdcov náročný a nebezpečný zjazd. Budeme opäť svedkami šialeného zjazdu Petra Sagana?

Etapa               16

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             pondelok, 18.júl

Štart / Cieľ     Moirans-en-Montagne / Berne

Vzdialenosť  206 km

Popis etapy   Pred Alpami posledná jednoduchšia etapa v časti Jura. Špurtéri sa musia vysporiadať so záverečným stúpaním.

Etapa              

Typ etapy       Voľný deň

Dátum             utorok, 19.júl

Štart / Cieľ     Berne / Berne

Etapa               17

Typ etapy       Horská

Dátum             streda, 20.júl

Štart / Cieľ     Berne / Finhaut-Emosson

Vzdialenosť  184 km

Popis etapy   Od severu až k juhu, krásne situovaná etapa s vyvrcholením na Col de la Forclaz.

Etapa               18

Typ etapy       Časovka

Dátum             štvrtok, 21.júl

Štart / Cieľ     Sallanches / Megève

Vzdialenosť  17 km

Popis etapy   V poradí druhá, trochu netradičná časovka, kde si na svoje prídu tentoraz vrchári. Súčasťou druhej časovky budú stúpania na Côte de Domancy a potom na Côte des Chozeaux.

Etapa               19

Typ etapy       Horská

Dátum             piatok, 22.júl

Štart / Cieľ     Albertville / Saint-Gervais Mont Blanc

Vzdialenosť  146 km

Popis etapy   19. etapa ponúka krásnu scenériu počas celej etapy a to najmä Mont Blanc. Jazdcov čaká ťažký “stupák” na Mont Bisanne a aby toho nebolo málo, etapa završuje stúpaním na Le Bettex cez Côte des Amerands.

Etapa               20

Typ etapy       Horská

Dátum             sobota, 23.júl

Štart / Cieľ     Megève / Morzine-Avoriaz

Vzdialenosť  146 km

Popis etapy   Posledná časť pretekov pre vrchárov, kde sa ešte môže rozhodovať o držiteľovi žltého trička. Relatívne krátka etapa, no o to náročnejšia na vytrvalosť. Pred záverečným, 12 kilometrovým zjazdom musia cyklisti ešte vydržať stúpania na Col de la Ramaz a následne na Joux Plane.

Etapa               21

Typ etapy       Rovinatá

Dátum             nedeľa, 24.júl

Štart / Cieľ     Chantilly / Paris Champs-Élysées

Vzdialenosť  113 km

Popis etapy   Z pohľadu sledovanosti najprestížnejšia etapa tohtoročného Tour de France 2016. Peter Sagan bol vždy veľmi blízko záverečnému triumfu na Champs-Élysées. Podarí sa mu to tentokrát? Na to všetko si musíme počkať do 24. júla …

Tímy na štarte 103. ročníka TdF 2016


Na štarte 103. ročníka TdF 2016 sa predstaví 22 tímov. Najviac tímov pochádza z krajiny  usporiadateľa, Francúzska.

AG2R LA MONDIALE / Francúzsko

ASTANA PRO TEAM / Kazachstan

BMC RACING TEAM / USA

BORA-ARGON 18 / Nemecko

CANNONDALE PRO CYCLING TEAM / USA

COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS / Francúzsko

DIRECT ENERGIE / Francúzsko

ETIXX – QUICK STEP / Belgicko

FDJ / Francúzsko

FORTUNEO – VITAL CONCEPT / Francúzsko

IAM CYCLING / Švajčiarsko

LAMPRE – MERIDA / Taliansko

LOTTO SOUDAL / Belgicko

MOVISTAR TEAM / Španielsko

ORICA GreenEDGE / Austrália

TEAM DIMENSION DATA / Južná Afrika

TEAM GIANT – ALPECIN / Nemecko

TEAM KATUSHA / Rusko

TEAM LOTTO NL – JUMBO / Holandsko

TEAM SKY / Veľká Británia

TINKOFF / Rusko

TREK – SEGAFREDO / USA

Pozrite si najlepšie momenty predošlej TdF 2015:

 

Location

Le tour de France
Saint-Gervais-les-Bains
74170 Saint-Gervais-les-Bains
France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France


France

Date and Time

Start Date:

Location

Le tour de France
Champs-Élysées
75008 Paris
France

Date and Time

Start Date:

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Performance Enhanced od Emilio Labrador je licencovaný pod CC BY 2.0 /pridaná vrstva na originál

The post Tour de France 2016, ako zvládnu cyklisti 3 519 km? appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/tour-de-france/feed/ 0
Tour de France 2015 live, etapy a program TdF https://www.candyman.sk/tour-de-france-2015/ https://www.candyman.sk/tour-de-france-2015/#comments Sat, 20 Jun 2015 15:14:31 +0000 http://www.candyman.sk/?p=2139 Od soboty 4. Júla do nedele 26. Júla s celkových počtom 3 360 kilometrov. Aj taká bude tohtoročná 102. Tour de France 2015. Na jazdcov čaká 21 náročných etáp, na ktorých si prídu na svoje najmä ...

The post Tour de France 2015 live, etapy a program TdF appeared first on Candyman.sk.

]]>
Posledná aktualizácia článku: 18/06/18

[Tento článok Vám zaberie 5 minúty čítania a 16 nových informácií]

 Tour de France 2015 a jej začiatok vychádza tento rok na najbližšiu sobotu, 4. júla. Trvať bude od soboty 4. júla do nedele 26. júla. Na cyklistov čaká celkom viac než 3 360 kilometrov a 21 náročných etáp, na ktorých si prídu na svoje najmä priaznivci vrchárskych etáp. Aj taká bude tohtoročná 102. edícia TdF 2015. Klasifikácia a bodovanie Tour de France prechádza v tomto ročníku miernou obnovou.

História cyklistických pretekov Le Tour De France

Tento najslávnejší cyklistický závod patrí spolu s Giro d’Italia a Vuelta do tzv. Grand Tours, ktoré pozostávajú z troch týždenných závodov, ktoré majú dokopy 21 etáp. Francúzska Tour de France je však najsledovanejšou z nich.

Prvýkrát sa sa TdF konala už v roku 1903. Vtedy však mala len charakter podpory francúzskych novín L’Auto. Myšlienka závodu sa však ujala natoľko, že sa koná každoročne s výnimkou vojnových rokov. V súčasnosti je vedená organizáciou Amary Sport Organisation. TdF je samozrejme súčasťou kalendára World Tour.

Už z názvu vyplýva, že závod Tour de France sa koná primárne vo Francúzsku, no niektorými etapami zavíta aj do susedných štátov. Tohtoročná TdF 2015 sa začína tiež za hranicami Francúzska, a to v holandskom Utrechte už po šiestykrát, čo je rekord. Ide o tradíciu Grand Départ, čiže štart mimo územia Francúzska.

Ďalším štátom, ktorý zakúsi atmosféru cyklistických pretekov je Belgicko, kde si jazdci zajazdia 2 dni. Trasa závodu sa každý rok obmieňa, ale horské etapy v Pyrenejách a Alpách a dojazd po “kachličkách” na slávnej Champs-Élysées v Paříží je každoročnou tradíciou.

Etapy a výsledky na Tour de France 2015

21. ročník svetoznámej Tour de France zasiahne do šiestich nových miest, v ktorých sa bude konať aspoň jedna z etáp tdf.

  • Utrecht – začiatok etapy 1 and 2
  • Zélande – koniec etapy 2
  • Livarot – začiatok etapy 7
  • La Pierre-Saint-Martin – koniec etapy 10
  • Muret – začiatok etapy 13
  • Sèvres – Grand Paris Seine Ouest – začiatok etapy 21

Tento ročník 2015 pre nás pripravil:

  • 9 rovinatých etáp
  • 3 kopcovitých etáp
  • 7 vrchársky etáp, z nich 5 etáp končí na vrcholoch Álp alebo Pyrenejí
  • 1 individuálna časovka
  • 1 tímová časovka
  • 2 dni oddychu

Video prezentácia všetkých etáp:

Etapa 1: Začiatok Tour de France 2015 – Sobota Júl 4, Utrecht – Utrecht (Ned) (ITT) 13.7km

Hlavný organizátor Amaury Sport Organization (ASO) oznámil v roku 2014, že tohtoročným Grand Depart 2015 bude Utrecht v Holandsku. Ide o rovinatú zahrievaciu etapu dlhú 13,7 km. Bočný vietor bude viac než pravdepodobný.

Etapa 2: Nedeľa Júl 5, Utrecht – Neeltje Jans (Ned) 166km

Prvá vážna etapa. Opäť sa predpokladá, že holandský bočný vietor môže robiť problémy.

Etapa 3: Pondelok Júl 6, Antwerp – Huy (Bel) 154km

Belgická etapa, ktorá sa končí stúpaním na Mur de Huy. Pre hlavných ašpirantov na titul to bude prvý tvrdý oriešok. Nikto predsa nechce stratiť čas už tak skoro.

Etapa 4: Utorok Júl 7, Seraing – Cambrai (Fra) 221km

Belgicko-francúzska etapa a zároveň aj najdlhšia etapa Tour. Pred rokom sme videli množstvo trápenia jazdcov ako aj pád Chrisa Frooma (Team Sky). Mokré mačacie hlavy narobili množstvo problémov. Bude to veľmi zaujímavá etapa.

Etapa 5: Streda Júl 8, Cambrai – Amiens 189km

Rovinatá etapa po náročnej predošlej štvrtej etape. Nazývajú ju aj oddychovou, kedy dostanú príležitosť vyniknúť menej známi cyklisti.

Etapa 6: Štvrtok Júl 9, Amiens – Le Havre 191km

Ďalšia relatívne rovinatá etapa aj so stúpaním kategórie 4 môže narobiť nemalé problémy.

Etapa 7: Piatok Júl 10, Livarot – Fougères 190km

Posledná rovinatá etapa pred finálovou v Paríži. Na svoje si prídu špurtéri ako Mark Cavendish, Marcel Kittel či Peter Sagan.

Etapa 8: Sobota Júl 11, Rennes – Mûr-de-Bretagne 179km

V celku náročná etapa s ťažkým stúpaním v cieli na Mûr-de-Bretagne.

Etapa 9: Nedeľa Júl 12, Vannes – Plumelec 28km

Tímová časovka po náročnom prvom týždni.

Deň voľna a oddychu: Pondelok Júl 13, Pau

Etapa 10:  Utorok Júl 14, Tarbes – La Pierre Saint-Martin 167km

Po dni voľna prvá etapa, v ktorej sa začnú miešať karty a ktorá veľa napovie a budúcom držiteľovi žltého trikotu. Záverečné stúpanie na La Pierre Saint-Martin s gradientom 15% a dĺžkou stúpania 25 km bude testom pre hlavných ašpirantov.

Etapa 11: Streda Júl 15, Pau – Cauterets 188km

Horská etapa v Pyrenejách. Jedna z najťažších etáp TdF 2015. Cieľ sa nachádza v stúpaní kategórie 3, no cyklisti budú mať už v nohách extrémne náročné stúpanie kategórie 1. Jedna z etáp, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.

Etapa 12: Štvrtok Júl 16, Lannemazen – Plateau de Beille 195km

Ďalšia náročná horská etapa, ktorá zavŕši svoj koniec 15,8 km stúpaním na Plateau de Beille.

Etapa 13: Piatok Júl 17, Muret – Rodez 200km

Po troch náročných dňoch v horách relatívne jednoduchá etapa. Očakáva sa množstvo únikov z pelotónu.

Etapa 14: Sobota Júl 18, Rodez – Mende-Montée Laurent Jalabert 175km

V tejto etape si prídu na svoje najmä zjazdári od 44 kilometra. Posledných 40 kilometrov je tvorených opäť tromi stúpaniami.

Etapa 15: Nedeľa Júl 19, Mende – Valence 182km

Šprintérska etapa, na ktorej sa očakáva víťazstvo Petra Sagana. Nato, aby dovŕšil víťazstvo v etape však musí zvládnuť stúpanie na Col de L’Escrinet.

Etapa 16: Pondelok Júl 20, Bourg-de-Péage – Gap 201km

Pred dňom voľna stredne náročná etapa, na ktorej sa len stúpa.

Deň voľna a oddychu: Utorok Júl 21, Gap/Digne-les-Bains

Etapa 17: Streda Júl 22, Digne-les-Bains – Pra-Loup (via the Col des Champs) 161km

Kopcovitá etapa po dni voľna. Technicky náročná etapa najmä pre zjazd z hôr.

Etapa 18: Štvrtok Júl 23, Gap – Saint-Jean-de-Maurienne 185km

Náročná etapa, ktorá ponúka takmer všetky kategórie stúpania aj množstvo zjazdov. Príležitosť na únik z čela pelotónu.

Etapa 19: Piatok Júl 24, Saint-Jean-de-Maurienne – La Toussuire 138km

Odborníci z cyklistickej obce hovoria o 19tej etape ako rozhodujúcej. Stačí sa pozrieť na jej profil. V roku 2012 si mnohí pamätajú na neúspešný útok Chrisa Frooma na Bradleyho Wigginsa.

Etapa 20: Sobota Júl 25, Modane – L’Alpe d’Huez 110km

Posledná príležitosť na vylepšenie umiestnenia.

Etapa 21: Sobota Júl 26, Sèvres – Champs-Élysées, Paris 107km

Kde inde by sa mala skončiť Tour ako v uliciach Paríža. Záverečný špurtérsky súboj je tou najlepšou pozvánkou.

Program Tour de France 2015 na RTVS

Aj tento ročník si budete môcť vychutnať v priamych prenosoch na RTVS v poobedňajších hodinách.

Ďalšou alternatívou sú priame prenosy na kanály Eurosport.

Tímy na TdF 2015

Hlavný organizátor Amaury Sport Organization predstavil zoznam tímov, ktoré sa zúčastnia tohtoročnej Tour de France ‘15. Dokopy ich bude 22 a to 17 tímov z UCI World Tour a 5 z profesionálnych kontinentálnych tímov.

UCI World Tour tímy

  • Ag2r-La Mondiale
  • Astana
  • BMC Racing Team
  • Cannondale-Garmin
  • Etixx-Quick Step
  • FDJ
  • Giant-Alpecin
  • IAM Cycling
  • Team Katusha
  • Lampre-Merida
  • LottoNL-Jumbo
  • Lotto-Soudal
  • Movistar Team
  • Orica-GreenEDGE
  • Team Sky
  • Tinkoff-Saxo
  • Trek Factory Racing

Profesionálne kontinentálne tímy:

  • Bora-Argon 18
  • Bretagne-Séché Environnement
  • Cofidis
  • Team Europcar
  • MTN-Qhubeka

Slovenskí cyklisti na TdF 2015

Hlavný favorit na zelený dres to bude mať v bodovacej súťaži o niečo ťažšie. Rovinatých etáp ubudlo a zmenilo sa aj bodovanie súťaže. Trojnásobný držiteľ zeleného dresu Peter Sagan si aj napriek tomu trúfa a rád by to zopakoval.

Ostatní cyklisti zo Slovenska také vysoké ambície nemajú. Martin Velits z Omega Pharma Quick-Step je vďačným domestikom. Brat Peter Velits z BMC Racing je na Tour de France ostrieľaným jazdcom a opäť by mal plniť úlohu domestika, napríklad pre Grega Van Avermaeta.

Účasť Juraja Sagana a Michael Kolářa z rovnakého tímu ako Peter Sagan Tinkoff Saxo, by sa na TdF 2015 predstaviť mohli a možno práve oni by boli vhodnými rozbiehačmi špurtov a rýchlych dojazdov pre slovenského Tourminátora.

..za fotky ďakujeme

..za fotky ďakujeme

Performance Enhanced od Emilio Labrador je licencovaný pod CC BY 2.0 /pridaná vrstva na originál

 

The post Tour de France 2015 live, etapy a program TdF appeared first on Candyman.sk.

]]>
https://www.candyman.sk/tour-de-france-2015/feed/ 2