[Tento článok Vám zaberie 4 minúty čítania a 3 nové informácie]
Najnovšia štúdia poukazuje na fakt, že krajší študenti majú tendenciu dostávať aj lepšie známky a majú aj väčší predpoklad dostať sa na vysokú školu.Táto štúdia vychádza z dlhodobého pozorovania 9 000 dospievajúcich amerických študentov na strednej škole až po dovŕšenie 30-teho roku ich života.
Zistilo sa, že študenti, ktorí boli svojím okolím považovaný za krajších dostávali lepšie známky od svojich učiteľov. Platilo to len pre študentov, ktorí sa nachádzali nad priemerom študijných výsledkov. Tento jav by sa dal vysvetliť najmä tým, že byť krajším so sebou prinášalo aj negatívny jav. Na prvý pohľad sú takíto študenti automaticky spájaný s alkoholom, nočným životom po baroch a ďalšími negatívnymi sociálnymi aspektami.
Prečo má krása vplyv na známky?
Táto štúdia nenachádza priamu jednoznačnú odpoveď na túto otázku. Skutočná odpoveď je pravdepodobne ďaleko rozsiahlejšia a komplikovanejšia z psychologického hľadiska. Akademické výsledky sú previazané so spoločenskými výsledkami. Študenti, ktorým sa darí v spoločenskom živote sa darí aj v akademickom.
“… vonkajšie charakteristiky ako atraktivita na rozdiel od priemernosti ponúka študentom väčšiu moc a suverénnosť v počiatočnej fáze života. Zároveň okolie má väčšiu ochotu odpúšťať im ich slabé stránky a omyly v neskorších fázach. Ide o niečo výnimočne hodnotné v tomto veľkom neosobnom svete. V tejto súvislosti má priemerne vyzerajúci mladý študent relatívne málo šancí vystúpiť z radu alebo nadobudnúť renomé v konkurenčnom študentskom prostredí.“ (Gordon, 2014)
Zovňajšok
Stredná škola je pravdepodobne len prvá stanica, kedy si začneme uvedomovať, aký dôležitý je zovňajšok človeka. Avšak byť aktraktívnym so sebou prináša aj určité nevýhody ako napríklad predsudky, že ak niečo dosiahneme, vždy to môže byť spochybňované len krásou, a nie samotným nadaním. Ženy sa skôr stretávajú s určitou diskrimináciou v niektorých mužských profesiách.
Každopádne krajší študenti skôr na tom získavajú, ako by mali strácať. Sú viac žiadanými v spoločnosti a dokonca si aj viac vážia samých seba.
Pre ostatných študentov teda ide len o súčasť samotného spoznávania života a starej otrepanej frázy, „ŽIVOT NIE JE FÉR“